Home »

 

Týden vědy a techniky

 

tvtMísto konání: Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice a na mnoho dalších míst ve všech krajích České republiky
Datum konání: 1. – 15. listopadu 2015
Popis: Týden vědy a techniky AV ČR je nejrozsáhlejší a největší vědecký festival v České republice. Celkově se uskuteční více než 250 přednášek, 60 výstav, 75 dnů otevřených dveří, vědecké kavárny, workshopy, semináře a projekce dokumentárních filmů po celé republice.
Široká veřejnost a především studenti středních škol mají možnost zavítat na dny otevřených dveří pracovišť Akademie věd ČR a významných partnerských organizací festivalu Týden vědy a techniky AV ČR a dozvědět se tak více o nejnovějších trendech v oblasti vědy, nahlédnout do nejrůznějších laboratoří a knihoven či do informačních center a elektráren energetické Skupiny ČEZ, a. s.
V rámci programu Týdne vědy a techniky AV ČR mají zájemci také možnost navštívit výstavy, přednášky, vědecké kavárny či promítání filmů, seznámit se s výzkumnými projekty AV ČR a poznat, jak se dělá věda.

Cílové publikum: široká veřejnost

Jméno organizátora: Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR a přes 50 partnerských organizací.

Email: tydenvedy@tydenvedy.cz

Web: http://www.tydenvedy.cz/

Sociální sítě: https://www.facebook.com/tydenvedy/

Programová brožura