Home »

 

Muzejní noc /světlo

 

logo_skanzen_maleMísto konání: Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně
Datum konání: 23. května 2015 18:00 – 24:00
Popis: Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně připravilo v rámci Festivalu muzejních nocí AMG Muzejní noc plnou světel. Společně vytvořený program se podařilo zařadit do Mezinárodního roku světla 2015.

 V Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích se to během večera opravdu rozsvítí. Světlo se bude linout ze všech děr a otvorů vyřezaných sochařem Čestmírem Suškou. Bude zde k vidění pár kovových, znovuoživených objektů, které již byly v kovošrotu.

 Dále zde můžete vidět instalaci a fotografie Pavla Čápa s názvem „Tři a tři” zastavení o světle. Tento kladenský fotograf využívá při své fotografické tvorbě malbu světlem.

 Prostor „pod koupele“, který není normálně přístupný, oživí divadelní představení Ruského kroužku při divadle V.A.D. hrou Charmsovy pašije, která je životopisnou koláží ruského, meziválečného, surrealistického dramatika a spisovatele.

V řetízkové šatně se po setmění můžete dotýkat Netykavek, světelných – interaktivně – instrumentálních soch Dana Gregora. Tento vizuální tvůrce, známý pod jménem INITI vytváří interaktivní a dynamické světelné instalace ve veřejném prostoru. Pomocí exaktních výpočtů a architektonických plánů staveb podrobuje původní architekturu iluzionistické hře a prostřednictvím virtuálních objektů rozanimovává statické budovy.

 Jámová budova Robert a její točité, litinové schodiště se stane místem vizuální instalace a performance Undermaster, studentů z Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Tomáše Bukáčka – Vlaknožhava a Petra Puflera – Světlonoše.

 V neposlední řadě uvidíte a můžete si i vyzkoušet práci kovářů, při již pátém Muzejním kování, a pokud si přinesete buřta, můžete si ho opéct na muzejním ohni.

 Chybět nebudou ani prohlídky skanzenu, které budou vycházet v každou půl a celou hodinu od 18:00 do 21:00. Prohlídky budou zakončeny u těžního stroje Rinhoffer ukázkou renesanční a barokní hudby v podání Gemini musicales.

Čestmír Suška – znovuoživování zapomenutých věcí / nasvícené kovové objekty

Pavel Čáp – výstava fotografií „tři a tři” zastavení o světle

Muzejní kování

Gemini musicales – koncert renesanční a barokní hudby

Prohlídky skanzenu do 21:00

20:30 Charmsovy pašije – divadlo V.A.D. / pod koupele

21:00 – 24:00 Netykavky – světelné interaktivní sochy / Dan Gregor

21:00 – 24:00 Undermaster – vizuální instalace a performance

                       Tomáš Bukáček – Vlaknožhav / Petr Pufler – Světlonoš

Cílové publikum: široká veřejnost,

Vstupné do jednoho objektu je 15 Kč, do obou objektů 20 Kč.

Každý dětský návštěvník si odnese domů malý dárek.

Jméno organizátora: :)ominika Havlová

Email: havlova.dominika@seznam.cz

Tel.: 602 717 159

Web: http://mayrau.omk.cz/rubriky/akce-a-vystavy/

Sociální sítě: https://www.facebook.com/mayrau.skanzen?ref=tn_tnmn

MUZEJNÍ NOC MAYRAU  muzejni_noc_a3_tisk.indd